خدمات جراحی زنان مرکز درمان ناباروری رویان

مرکز فوق تخصصی ناباروری رویان با داشتن کادر مجرب و اتاق عمل­ های پیشرفته مطابق با آخرین تجهیزات به روز دنیا همه روزه فعال و پذیرای زوجین نابارور از سراسر دنیا می ­باشد.

این اتاق­ های عمل شامل اتاق عمل جراحی زنان و اتاق عمل IVF می­ باشد که در اتاق عمل زنان جراحی های ذیل قابل انجام است :

  1. لاپاراسکوپی تشخیصی و درمانی که با حضور پزشک زبده لاپاراسکوپی، جناب آقای دکتر مازیار فریدی انجام پذیر است (لاپاراسکوپی درمانی جهت برداشتن لوله های فالوپ رحم که دچار التهاب شده اند، برداشتن کیست تخمدان، برطرف کردن ایسموسل ایجاد شده در رحم بعد از سزارین و … انجام می­ شود).
  2. هیستروسکوپی جهت تشخیص و درمان ضایعاتی مانند پولیپ رحمی، فیبروم داخل رحم، برطرف کردن ناهنجاری­ های مادرزادی رحم مانند دیواره رحمی، رحم دوشاخ، رحم دوگانه، خارج کردن بقایای بارداری و …
  3. لاپاراهیستروسکوپی
  4. سرکلاژ در بیماران باردار جهت پیشگیری از سقط جنین
  5. کورتاژ تشخیصی و کورتاژ بقایای بارداری
  6. دیلاتاسیون سرویکس در بیمارانی که تنگی دهانه رحم دارند .

لازم به ذکر است که جراحی­ های متفرقه و کلینیکال دیگری که در حیطه ناباروری راهگشای خانم­ های نابارور می باشد نیز در این اتاق عمل قابل انجام می­ گیرد.

خدمات جراحی مردان مرکز درمان ناباروری رویان

بخش اتاق عمل مردان (از سال۱۳۸۳ ) با بهره مندی از متخصصین اورولوژی و  ناباروری مردان سرشناس و با تجربه و نیروهای خبره و دارای سابقه کار بالا در حوزه ناباروری فعالیت می نماید.

  • این مرکز مجهز به دو اتاق عمل با سرویس دهی کامل برای جراحی ­های مردان است و دارای پیشرفته ترین میکروسکوپ ها و وسایل جراحی می ­باشد.
  • اتاق عمل مردان مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری رویان دارای بیشترین تعداد عمل و نمونه برداری میکروسکوپی در کشور است و همچنین بیشترین تعداد عمل میکروسکوپی واریکوسلکتومی در کشور را با بالاترین میزان موفقیت دارد.
انواع خدمات مربوط به خدمات جراحی مردان پژوهشگاه رویان
 MIC.TESE:

نمونه برداری با روش میکروسکوپی یکی از به روزترین عمل­ ها در سطح بین المللی است که در اتاق عمل مردان رویان نیز توسط جراحان بنام و اساتید اورولوژی انجام می ­شود. لازم به ذکر است که در این مرکز از پیشرفته ترین میکروسکوپ­ های موجود استفاده می­ شود. این عمل حدود دو ساعت بطول می انجامد و با میکروسکوپ از بافت بیضه نمونه برداری انجام می ­شود و در همان لحظه پزشک جنین شناس نمونه ها را مورد بررسی قرار می ­دهد و در صورت وجود اسپرم برای فریز اقدامات لازم انجام می­ گیرد.

این عمل با یک برش خیلی کوچک بر بیضه انجام می­ شود و به صورت بی هوشی عمومی و یا بی حسی موضعی قابل انجام است.

قابل ذکر می باشد که اولین مرکزی که این روش را در ایران راه اندازی کرد، پژوهشگاه رویان می­ باشد و از سایر شهر­ها و کشورها نیز برای آموزش به این مرکز مراجعه می ­شود.

 TESE:

این نمونه برداری یک نمونه برداری ساده از بیضه می­ باشد که حدودا نیم ساعت طول می­ کشد و با بی حسی موضعی انجام می ­شود. جنین شناس همان لحضه بافت را مورد بررسی قرار می ­دهد و در صورت مثبت بودن ادامه سیکل درمان IVF انجام می­ شود تا بیمار زمان را از دست ندهد.

 PESA:

کشیدن اسپرم از بافت اپی دیدیم می ­باشد که عمل خیلی راحت و سرپایی محسوب می ­شود و با سرنگ انسولین از محل اپی دیدیم اسپرم برداشت می­ شود و جواب به صورت آنی توسط جنین شناس مستقر در اتاق عمل داده می­ شود و بیمار بلافاصله وارد سیکل می­ شود.

واریکوسلکتومی با روش میکروسکوپی:

عمل واریکوسلکتومی بیضه، بریدن وریدهای واریسی (گشاد شده) است. واریکوسل باعث تجمع خون وریدی و افزایش دما در بیضه می­ شود که سبب افت عملکرد اسپرم می ­شود. با انجام این عمل پس از ۳ الی ۴ ماه وضعیت اسپرم ­ها بهبود پیدا می­ کند که برای درمان IUI و IVF مناسب می­ باشد. عمل واریکوسلکتومی با میکروسکوپ نیز یکی از تکنیک هایی می­ باشد که در پژوهشگاه رویان راه اندازی شده است. نتیجه عمل واریکوسلکتومی با میکروسکوپ بسیار متفاوت تر از روش معمولی است و ویژگی منحصر به فرد پژوهشگاه رویان انجام این عمل توسط اساتید بزرگ اورولوژی است.

وازووازواستومی:

باز کردن لوله وازودفران برای بیمارانی که قبلا وازکتومی کرده اند یا مشکل انسداد در وازودفران دارند، انجام می ­شود که با بیهوشی و میکروسکوپ­ های پیشرفته در این مرکز انجام می­ شود. لازم به ذکر است که آمار مثبت بعد از عمل وازووازوستومی در مرکز درمان ناباروری رویان بسیار بالاتر از مراکز درمانی دیگر می­ باشد.

 TUR:

این عمل برای افرادی که مشکل تنگی مجراری ادراری دارند انجام می شود که با وسایل پیشرفته برش کوچکی در مجرا داده می­ شود و تنگی مجرا برطرف می­ شود و این عمل بیشتر توسط استاد بزرگ جناب اقای دکتر سید جلیل حسینی که شناخته شده ترین چهره علمی در ایران و انگلستان برای این کار می باشد انجام می­ شود.

هیدروسل:

عملی است که برای بیماران دارای بیضه های آب اورده انجام می­ شود که باعث بهتر شدن کیفیت اسپرم­ ها بعد از عمل می­ شود که با بیهوشی انجام می­ شود و حدود یک ساعت طول می­ کشد.

در آخر، نکته ای که باید توجه شود این است که اولین مرکز ناباروری ایران که بهترین روش­های درمان را شروع و به عنوان مرجع کل مراکز درمانی کشور ایران و حتی کشورهای همسایه محسوب می ­شود، پژوهشگاه رویان است که هم مرکز تحقیقاتی و هم مرکز درمانی می ­باشد و از لحاظ هزینه نیز نسبت به سایر مراکز مناسب تر می­ باشد.